Naše nabídka

 

 

 


Odkazy:

 

 

 


Rychlý kontakt:

 

+420 554 617 795

+420 728 415 924

atmhydros@seznam.cz

 


 

  

 

 Mazací tuky


Molykote ® Cu-7439 Plus

Popis a použití: Měděná pasta pro díly vystavené vysokým teplotám, vysokému tlaku a působení koroze. Velmi vhodný všude tam, kde je nezbytná ochrana proti vodě, páře a korozi, např. v brzdových systémech, přírubových těsněních, u spojů na ventilátorech
Vlastnosti: Dobrá odolnost vůči tlaku, velmi přilnavý a odolný proti vymytí vodou, dobrá odolnost vůči korozi, nízký odpar, bez bodu skápnutí
Složení: Částečně syntetický olej, prášková měď, antikorozní přísada
Teplotní rozsah: -30°C - +300°C jako pasta, do +650°C jako suché tuhé mazivo

Molykote ® DX

Popis a použití: tuk světlé barvy s obsahem tuhých maziv na montáž a dlouhodobé mazání kovových dílů. Používá se pro kluzné plochy a plochy třecího styku vystavené silné zátěži, vyžadující "čisté" mazání, obzvláště při nízkých až středních rychlostech, úspěšně se používá npříklad na mnoha třecích spojeních elektrických domácích spotřebičů, v balících a kancelářských zařízeních, přístrojích pracujících s vysokou přesností, v potravinářském a nápojovém průmyslu, v textilním prmyslu a při výrobě plastů.
Vlastnosti: Vysoká nosnost, dobrá odolnost proti vodě a vymytí, zabraňuje trhavému klouzání a zadírání dobrá odolnost vůči korozi, vynikající ochrana proti zadírání, čistota
Složení: minerální olej; lithiové mýdlo; tuhá maziva; inhibitor koroze
Teplotní rozsah: -25°C - +125°C

Molykote ® E

Popis a použití: Tuhá mazací pasta světlé barvy, určená pro dlouhodobé a trvalé mazání kombinací kov/plast, vhodný pro kluzná ložiska a kluzné povrchy vystavené vysoké stlačující zátěži a sestávající z kombinací suchých povrchů kov/kov a plast/plast a také kombinací kov a olejo-vzdorná pryž pasta je obzvláště vhodná pro díly vyrobené ze skelnho laminátu, spěšně se používá v automaticky řízených automobilových anténách, v nastaveních sedadel ve vozidlech, přepínačích, střešních nosičích na lyže a v nábytkovch pantech. Také pro kluzná ložska, jejich pouzdra a ozubené převody v domácích zařízeních.
Vlastnosti: Nízký součinitel tření, vysoká nosnost, slučitelné s většinou plastů. Nulový bod skápnutí zabraňuje tavení či unikání maziva z místa mazání, účinné dlouhodobé mazání umožňuje velká odolnost výrobku vůči oxidaci a jeho minimální těkavost, dobré vlastnosti výrobku vyniknou při nízkých teplotách.
Složení: Polyalfaolefin, organické zahušťovadlo, EP aditiva, tuhá maziva
Teplotní rozsah: -50°C - +160°C

Molykote ® P-40

Popis a použití: Přilnavá mazací pasta bez příměsi kovu, která může být použita při montáži a navazujícím procesu mazání obzvláště v korozivním prostředí - např. výskyt rozstřku vody nebo vlhkost. Využíána především pro montované a závitové spoje, držkové hřídele, osazení ložisek, trvalé mazání: v různých částech brzdových systémů, brzdných tyčích vodících čepech. Nápravy komerčních vozidel, vačky a kluzná ložiska, otevřené převody, použití v námořním strojírenství.
Vlastnosti: Vynikající adheze, dobrá odolnost vůči korozi, dobrá odolnost vůči vodě, dobré anti-vibrační vlastnosti, montáž a následující soustavné mazání, bez obsahu kovu, třída nízkého znečištění vody.
Složení: Polosyntetický olej, tuhá maziva, inhibitor koroze
Teplotní rozsah: -40°C - +230°C jako pasta, od -40°C do +1200°C jako tuhé mazivo

Molykote ® P-1500

Popis a použití: mazací pasta bílé barvy, která kombinuje použití vširokm teplotním rozmezí s vynkajícími anti-vibračními vlastnostmi. Používána zejména při ontáži a dlouhodobém mazání kovových dílů. Kluzné plochy a plochy třecího styku vystavené silné zátěži, vyžadující "čisté" mazání, obzvláště při nízkých až středních rychlostech, použítí na třecích spojeních elektrických a domácích spotřebčů, v balících a kancelářských zařízeních, při mazání dílů v automoblovém průmyslu.
Vlastnosti: Široký teplotní rozsah použití, vysoká nosnost, dobrá odolnost proti vodě a odolnost prito vymývání vodou, vynikající ochrana proti zadírání a vibrační korozi, zabraňuje trhavéme klouzání a zadírání.
Složení: Polosyntetický olej, lithiové mýdlo, tuhá maziva
Teplotní rozsah: -50°C - +160°C

Molykote ® P-1900

Popis a použití: Tuk světlé bary s obsahem tuhých maziv. Určen pro mazání mechanických dílů zařízení v potravinářské výrobě a výrobě nápojů. Kluzné plochy a plochy třecího styku vystavené silné zátěži, obzvláště při nízkých až středních rychlostech.
Vlastnosti: Nízký součinitel tření, dobrá odolnost vůči vodě, vysoká nosnost, vyhovuje požadavkům norem FDA (Food and Drug Association) 21 CFR 178.3570 a je registrován v NSF (National Sanitation Foundation - Národní hygienický fond) pod kategorií H1 označující "nahodilý kontakt s potravinami".
Složení: Minerální olej, zahušťovadlo na bázi hliníkového komplexu, tuhá maziva.
Teplotní rozsah: -30°C - +300°C

Molykote ® X

Popis a použití: Tuhá mazací past na kovové třecí části, které musí btý v provozu pod vysokým plošným tlakem. Vhodný pro vysoce zatážené vodící tyče a kluzná ložiska, závitová vřetena, šrouby a radiální čepy, obzvláště při nízkých až průměrných rychlostech, produkt je spěšně používán na kluzných vedeních a smýkadlech pro systémy mostního posunu/výtlaku.
Vlastnosti: vysoká odolnost, dobrá odolnost proti vodě a vymývání, ochrana proti zadírání a předčasnému opotřebení, vynikající odolost vůči korozi.
Složení: menerální olej, lithiové mýdlo, tuhá maziva, EP aditiva, inhibitor koroze
Teplotní rozsah: -30°c - +135°C

Molykote ® HTP

Popis a použití: Tuhá mazací past pro tváření kovů za tepla. Vhodná pro mazání nástorojů používaných při vytváření za tepla, obzvláště v lisech s horkým průtokem a zápustkových kovárnách, také jako odlučovací mazadlo lisovacích forem a přísada pro smýkání při vysokých teplotách, úspěšně používán při vytváření za tepla, válcování konců listových pružin do vozidel, skládání okrajů plechů, válcování řezacích nástrojů za tepla a kování setrvačníků vyrobených v zápustce, také k mazání tvarovaných kovových destiček v lisech na dřevotřísku.
Vlastnosti: Redukuje tření a opotřebování, omezuje vytváření rýh, zvyšuje životnost výrobních nístrojů.
Složení: Minerální olej, zahušťovadlo, tuhé mazivo
Teplotní rozsah: -20°C - +1150°C (suché mazání)

Molykote ® TP-42

Popis a použití: Mazací přilnavá pasta světlé barvy s obsahem tuhých maziv pro styk kovových ploch, kde nastává tření. Využívána pro kluzné povrchy vystavené vysokému zatížen a působením vodních emulzí při obrábění kovů, vrobek se doporučuje a je úspěšně používán především výrobci upínacích svorek, obzvláště pro sklíčidla na kovozpracujících zařízeních.
Vlastnosti: Vysoká nosnost, velmi vysoká přilnavost, výjmečně odolný vůči vymívání vodou a emulzí pro strojní obrábění kovů, zabraňuje trhavému klouzání, dobrá odolnost vůči korozi, vynikající ochrana proti zadírání.
Složení: Minerální olej, syntetický olej, lithiové mýdlo, tuhá maziva, látka na zvýšení přilnavosti
Teplotní rozsah: -25°C - +250°C